Rēzeknes tehnikums

Kļūsti par profesionāli!

Jaunumi

Mūsu ,,Latvijas skolas soma” – papildināta.

skolassoma1

Skaisti rudenīgā 22. oktobra rītā 1Ap un 1 In mācību grupu audzēkņi kopā devās izbaudīt un gūt jaunus iespaidus un zināšanas, ko sniedz Rīgas plašumi. Mūsu mērķis – ekskursija par valsts pārvaldi un varu pa šaurajām Vecrīgas ielām un Latvijas Nacionālās bibliotēkas iekarošana. Ekskursijā pa Vecrīgu guvām izpratni, kā organizēta vara Latvijā, kādi uzdevumi ir valsts iestādēm, redzējām svarīgākās valsts iestāžu ēkas, no gides stāstiem uzzinājām arhitektūras un vēstures pieminekļu nozīmi, iepazinām Valsts prezidenta, Saeimas, Tiesu varas u.c. institūcijas. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā uzzinājām informāciju par LNB vēsturi, iespējām izmantot bibliotēkas krājumus, izspēlējām Latvijas simtgadei veltītu orientēšanās spēli, patstāvīgi iepazīstot bibliotēkas krājumus.

Mūsu iespaidi:

"Ekskursijas laikā man patika pats brauciens, bet visinteresantākā bija ,,Gaismas pils” jeb Latvijas Nacionālā bibliotēka, kur gide mums pastāstīja noderīgas lietas, kā arī bija jauka komandu / grupu orientēšanās spēle." (Rinalds)

"Ekskursija pa Vecrīgu bija interesanta. Otro reizi jau esmu bijis ,,Gaismas pilī” . Orientēšanās uzdevumā vairāk varēja iepazīties ar grupas biedriem. Gribētu vēl aktivitātes, kurās var būt kopā ar grupu." (Ģirts)

"Ekskursija bija aizraujoša, es sapratu, ka ,,Gaismas pils” ir ne tikai liela, skaista bibliotēka, bet tas ir mākslas darbs, kurā iekšā ir Latvijas un citu valstu kultūra, vēsture, kur viss ir saistīts ar mūsu dzimteni Latviju – no grīdas zīmējumiem līdz zīmju krāsām. Tā ir vieta, kuru es neaizmirsīšu, jo tā ir zināšanu vieta, un zināšanas vēl noderēs" (Ritvars)

"Ļoti patika pastaiga pa Vecrīgas ielām, kur mums parādīja vēsturiskās ēkas un pastāstīja par šo ēku nozīmi senāk un mūsdienās. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā uzzinājām par bibliotēku un tās rašanos. Pēc bibliotēkas apskates spēlējām intelektuālu spēli par Latvijas Nacionālo bibliotēku un tās priekšmetiem. Ļoti interesanti bija izzināt visu par Latvijas Nacionālo bibliotēku, izstaigāt ēku un izbaudīt skatu uz Vecrīgu no bibliotēkas augšējiem stāviem.” (Dina)

Baudot kultūras objektus, daži mirkļi īpaši palika atmiņā.

rundale

Rudens un mēs pie Mildas kājām.

rundale

Rolands pie viduslaiku bruņinieka Rolanda statujas.

rundale

Tautas grāmatu plaukts. Iespēja katram dāvāt savu grāmatu, ierakstot novēlējumu tajā.

rundale

Mēs bibliotēkas augstākajā stāvā. Skats – pārsteidzošs, Rīga no putna lidojuma.

rundale

K. Barona Dainu skapis – latviešu tautasdziesmu kartotēka 6 sējumos, 1880. gada liecība mūsdienās. 268 815 dziesmu tekstu lapiņas, ko varam izmantot arī digitalizētā veidā.

rundale

Paiet garām rakstāmmašīnai un neizmēģināt nav iespējams, ja pierasts ir pie mūsdienīgāka varianta – datora klaviatūras.

rundale

Ja jautātu, kas visspilgtāk palicis atmiņā? Tautas grāmatu plaukts, kurā ir vairāki desmiti tūkstošu grāmatu piecu stāvu augstumā, mazākā rūtiņas lieluma (5x5 mm) grāmata, kurā ir Tēvreize sešās dažādās valodās, priestera F.Trasuna piemiņas plāksne uz kādas no Vecrīgas baznīcu sienas kā atgādinājums par mūsu Rēzekni – visu nav iespējams uzskaitīt.

Paldies ,,Latvijas skolas somai” par iespēju būt, redzēt, izdzīvot un piedzīvot!

1Ap un 1In grupas izglītojamie

Aktīvā pozīcija: Sākums Aktualitātes Jaunumi Mūsu ,,Latvijas skolas soma” – papildināta.