Rēzeknes tehnikums

Kļūsti par profesionāli!

Jaunumi

Pavasara krāsas tūrisma un viesmīlības nozarē

macibuekskursija2

Šis pavasaris tūrisma nozarei ir ienesis pozitīvas krāsas, jo tika atcelta virkne ierobežojumu saistībā ar globālo pandēmiju. Jauko notikumu iespaidā arī topošajiem viesmīlības pakalpojumu speciālistiem, kuri mācās izglītības programmā ,,Viesnīcu pakalpojumi’’, bija iespēju laiks, kad atkal varēja doties mācību ekskursijās. Ceļot virtuāli ir lieliski, bet klātienē redzētais un piedzīvotais rada citas emocijas un pievienoto vērtību.

 

 

29.martā otrā kursa jaunietes kopā ar skolotāju Anitu ciemojās Rēzeknes novada viesu namā ,,Zaļā sala’’, kas ir ģimenes uzņēmums un ilggadējs Rēzeknes tehnikuma sadarbības partneris jauniešu mācībām praksēs. Kā allaž, Rita Tēraude un Inese Priekule mūs sirsnīgi sagaidīja, izrādīja savu uzņēmumu, cienāja ar gardu zāļu tēju un smalkmaizītēm, dalījās ar saviem stāstiem un pieredzi.

skolassoma

21.aprīlī 3.D un 2.D grupu izglītojamiem bija iespēja kopā ar skolotāju Anitu doties uz Rīgu un viesoties divās starptautisku tīklu luksus un biznesa klases pieczvaigžņu viesnīcās - ,,Grand hotel Kempinski Riga’’ un ,,Pullman Riga old town’’. Bija iespēja redzēt augsta līmeņa piedāvājumu un servisu, salīdzināt dažādās atmosfēras, sākot ar grezno un mūzikas tematikā saistīto Kempinski vidi, beidzot ar 18. gs. barona Minhauzena bijušajā zirgu stallī radīto ekscentrisko un mūsdienīgo Pullman piedāvājumu. Viesmīlīgā atmosfērā Kempinski viesnīcas personāldaļas menedžere Sarmīte Jaunzeme un Pullman viesnīcas pārdošanas nodaļas vadītāja Kristīne Miķelsone prezentēja savus uzņēmumus un aicināja nākt pie viņiem mācīties praksēs un strādāt.

Rīgā apmeklējām arī izstāžu centru ,,Ķīpsala’’, kur vērojām Nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa ,,SkillsLatvia 2022’’ norisi un redzējām arī mūsu tehnikuma 4.D grupas dalībnieci Veroniku Kamiņinu, kura startēja nominācijā ,,Viesu uzņemšana’’, veicot viesu uzņemšanas simulāciju Vecrīgas viesnīcā “Wellton Riverside SPA Hotel”.

skolassoma  skolassoma

26. aprīlī pirmā un otrā kursa jaunietes kopā ar skolotājām Eviju un Anitu devās uz Rēzeknes novada Lūznavu. Meitenes muižas gida-stāstnieces Rutas pavadībā apskatīja Lūznavas muižu – telpas saviesīgu pasākumu organizēšanai, kapelu, rezidences un izstāžu zāles. Īpašu interesi piesaistīja muižā mītošie sikspārņi un tiem veltītā izzinošā ekspozīcija muižas bēniņos. Muižas parkā iepazinās ar tajā sastopamajām dabas vērtībām izspēlējot komandas spēli “Muižas sikspārņa mūža misija”, un vēlāk baudīja pikniku brīvdabas atmosfērā.

Dienas otrajā pusē mūs laipni uzņēma viesu namā “Svilpaunieki”, kurš atrodas Lūznavas muižas parka teritorijā. Viesu nama jaukā pārvaldniece Maija pastāstīja par uzņēmuma vēsturi, piedāvātajiem pakalpojumiem un nākotnes plāniem, ļāva ieskatīties mājīgajos viesu numuros un jaunajā pirts kompleksā, kā arī sniedza vērtīgus padomus topošajiem viesmīlības jomas speciālistiem.

skolassomaskolassoma

27. aprīlī pirmā kursa meitenēm ar skolotāju Eviju diena sākās ar spēli ,,Pret straumi’’ pa gājēju promenādi gar Rēzeknes upi, kas visām lika izkustēties un pārbaudīja zināšanas par dabu, vēsturi un Rēzeknes pilsētu.

Ekskursijas diena noslēdzās Rēzeknes Olimpiskā centra viesnīcā “Restart”, kurā mūs laipni uzņēma viesnīcas galvenā administratore Dana. Viesnīcā “Restart” ielūkojāmies vairākos viesu numuros, apskatījām konferenču telpu, relaksācijas zonu ar saunu, iekštelpu un āra baseinu un citas koplietošanas telpas. Detalizētas atbildes saņēmām par saimnieciskā dienesta darba organizāciju uzņēmumā un ielūkojāmies arī istabeņu darba vidē.

skolassoma

Paldies Rēzeknes tehnikuma direktorei par atbalstu mācību ekskursiju organizēšanā. Jaunieši atzinīgi novērtēja iespēju iepazīties ar viesmīlības jomu tuvāk un klātienē tikties ar uzņēmumu īpašniekiem, vadītājiem, darbiniekiem, dzirdēt profesionāļu stāstus, spēka vārdus un guva papildus motivāciju mācīties un pilnveidoties. Pirmā un trešā kursa jauniešiem šobrīd sācies prakšu laiks, un liela daļa ekskursijās iepazītos uzņēmumus izvēlējās kā savas prakses vietas. Otrā kursa meitenes izstrādā savus pirmos projektus par izvēlēto viesmīlības uzņēmumu.

,,Pasaule ir kā grāmata. Tie, kuri neceļo, lasa vien grāmatas pirmo lapu!’’ Lai būtu profesionāli darbinieki viesmīlības pakalpojumu jomā, ir jāiegulda liels darbs.

Uzņēmumiem vēlam veiksmīgu tūrisma sezonas sākumu, jauniešiem – skaistu mācību gada noslēgumu!

Informāciju apkopoja skolotājas Anita Raudive un Evija Agule

Aktīvā pozīcija: Sākums Aktualitātes Jaunumi Pavasara krāsas tūrisma un viesmīlības nozarē

Kontaktinformācija

Varoņu iela 11a, Rēzekne, LV-4604
Tālr.: +371 646 33664
Fakss: + 371 646 32665
E-pasts: pasts@rezeknestehnikums.lv
Citi kontakti