Rēzeknes tehnikums

Kļūsti par profesionāli!

Jaunumi

Ekskursija Ludzā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros

2Bc1

2Bc grupa 2018.gada 5. decembrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Ludzu, kur iepazināmies un apskatījām vairākus ar Latvijas kultūrvēsturi saistītus objektus. Ludzas novadpētniecības muzejā gida pavadībā iepazināmies ar patstāvīgajām ekspozīcijām, kas padziļināja zināšanas par Latgales vēsturi - akmens laikmeta mājokli, pirmo cilvēku darbarīkiem, medību un zvejas piederumiem, apskatījām seno latgaļu kapulaukos atrastās senlietas un uzzinājām daudz faktu par Ludzas koka arhitektūru, kas mums kā topošajiem celtniekiem bija īpaši interesanti.

 

 

Aizraujošais gida stāstījums par Daugavpils cietoksni un tā vēsturi, bija izglītojošs un interesants. Nākamais apskates objekts bija Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs. Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja mākslas zālē apskatījām L. Balina eksponētās gleznas un grafiku, kā arī iepazinām pastāvīgās kultūrvēstures un dabas ekspozīcijas.

4A  4A  

Nākamies apskates objekts bija Ludzas pilskalna pakājē izveidotais Amatnieku centrs, kur varējām izzināt senos arodus Suprātku istabā, kā arī izstāžu zālē aplūkot novada meistaru darbus.

4A  4A  

Ekskursijas noslēgumā apskatījām Ludzas Lielo sinagogu, kas ir vecākā koka sinagoga visā Baltijā un ir Valsts Kultūras piemineklis.

Sagatavoja 2Bc mācību grupas audzinātāja S.Spundere

Aktīvā pozīcija: Sākums Aktualitātes Jaunumi Ekskursija Ludzā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros