Rēzeknes tehnikums

Kļūsti par profesionāli!

Jaunumi

Programmas “Latvijas skolas soma” aktivitātes realizācija

aglona2bc1

Šī gada 4. jūnijā 2 Bc grupa apmeklēja Aglonu, lai iepazītos ar 2. Pasaules kara muzeja ekspozīciju un apmeklētu Maizes muzeju.

2. Pasaules kara muzejs pārsteidza mūs ar bagātīgo eksponātu skaitu. Muzeja ekspozīcija ir koncentrēta, kas atvieglo tās apskati. Kas tik tur nav! Sākot no karavīru ekipējuma un šaujamieročiem līdz pat sīkām personiskām karavīru lietiņām un kara laika mīlestības vēstulēm. Apskatāma pat īsta kara laika virtuve un motocikls.

Jaunieši labprāt izmantoja iespēju nofotografēties uz vācu armijas motocikla izmantojot formastērpus.

aglona2bc1  

aglona2bc2  

Aglonas maizes muzejs ir privāts muzejs un vienīgais maizes muzejs Baltijas valstīs, kas iepazīstina ar labības audzēšanu un maizes tapšanu. Muzeja īpašniece un gide ir tā īpašniece Vija Kudiņa.

Te aplūkojami un iepazīstami vairāki simti lietu un priekšmetu, kas ir saistīti ar graudu apstrādi un maizes cepšanu — šeit ir redzamas lizes, abras, spriguļi un citi priekšmeti.

Muzeja apmeklētājus saimniece uzņem latgaliešu tautas tērpā, uzrunājot latgaliešu valodā, iepazīstināšana ar labības audzēšanu, rudzu grauda atpazīšanu, kā arī maizes tapšanas kārtību, tās cepšanu un ēšanu, kā arī tradīcijām Latgalē. Mums bija iespēja pagaršot svaigi ceptu maizi, smaržīgu zāļu tēju, kā arī pamēģināt rokās turēt graudiem pilnu sētuvi un griezt rokas dzirnavas.

aglona2bc1  aglona2bc2  

aglona2bc1  

Mums paveicās - brauciena dienā bija saulains laiks un laiks starp muzeju apmeklējumiem, kas deva papildus iespēju apskatījām arī Aglonas baziliku.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju braukt, redzēt, izbaudīt.

Informāciju sagatavoja 2Bc grupas audzinātāja S.Spundere

Aktīvā pozīcija: Sākums Aktualitātes Jaunumi Programmas “Latvijas skolas soma” aktivitātes realizācija