Rēzeknes tehnikums

Kļūsti par profesionāli!

Jaunumi

Meklējot Latviju sevī caur vēstures atbalsīm

meklejotlatviju1

Tuvojoties mācību gada noslēgumam, mēs, 4 E/K, 4Bc grupas izglītojamie, 10. jūnija agrā rīta stundā devāmies uz Rīgu, lai jau otro reizi baudītu projekta "Latvijas skolas soma" iespējas. Šoreiz mūsu mērķis bija divu vēsturisku objektu apskate galvaspilsētā.

Uzrakstot iesniegumu un motivācijas vēstuli Rīgas Pieminekļu aģentūras direktoram, pierādījām, ka esam cienīgi apmeklēt Latvijas Brīvības pieminekļa Goda telpu, uzkāpt pašā Brīvības pieminekļa augšā un ierakstīt savu vārdu Goda grāmatā.

meklejotlatviju1  

Mēs – Latvijas nākotne – pie Mildas kājām.

Vispirms apskatījām Brīvības pieminekļa Goda sardzes maiņu, kas radīja bijības sajūtu un apbrīnu, vērojot ritmiskos, saskaņotos soļus. Biezie šineļi pat karstajā laikā nelika manīt, ka būtu grūti vai karsti pildīt savu dienestu.

meklejotlatviju1  

Goda sardzes maiņa pie Brīvības pieminekļa.

meklejotlatviju1  

Brīvības pieminekļa Goda telpā. Vēlējām ilgu mūžu Latvijai.

Pieminekļa iekšpusē apskatījām augstu un godājamu viesu atstātās liecības – lentes. Viena no nozīmīgākajām ir pāvesta Franciska lente, kas tika nolikta kopā ar ziediem pagājušā gada septembrī. Vai zināt, kura ir pāvesta lente?

meklejotlatviju1  

Pieminekļa viesu lentes Brīvības piemineklī.

Nākamais objekts bija Stūra māja, kur apskatījām arī izstādi "Čekas darbība Latvijā". Nostāsti par represijām, netaisnību, nodevību u.tml. vēsturiskām liecībām paliek tikai uz papīra, ja nav redzēts, sajusts, klāt būts. Mēs dzirdējām izsmeļošu lekciju gides pavadībā, apskatot autentiskās telpas vienā no PSRS varas balstiem, ko tautā sauca par čeku.

meklejotlatviju1  

Uz Stabu ielas stūra pie Stūra mājas ieejas.

Ar šausmām un neticību, ka vēsture var būt tik nežēlīga, izstaigājām Valsts drošības komitejas iekšējās cietuma kameras, gaiteņus, pagrabus, pagalmu.

meklejotlatviju1  

Ieslodzīto kamerā.

meklejotlatviju1  

Pastaigu laukumā. Sienā – iemūrēta atslēga, lai tā nekad vairs netiktu izmantota.

Dzirdējām stāstus, kuriem grūti noticēt, sapratām, cilvēku nežēlībai nav robežu. Bijām pat telpā, kur tika izpildīti nāves sodi nošaujot. Bijuši trīs šāvēji – katram savs šaušanas "rokraksts", par ko liecina sienā atstāto ložu pēdas.

Ieguvām vielu pārdomām par pagātnes notikumiem, to sekām mūsdienās un cilvēciskajām vērtībām. Atcerēsimies gides padomu – vienmēr domāt, ko runājam, kam runājam un novērtēt informācijas patiesumu.

Mums paveicās - brauciena dienā bija saulains laiks un laiks starp muzeju apmeklējumiem, kas deva papildus iespēju apskatījām arī Aglonas baziliku.

Latvijas skolas soma – iespēja, kurai sakām paldies par neatkārtojamu pieredzi, iespaidiem, ko guvām, ciemojoties Rīgā.

Informāciju sagatavoja 4. kursu izglītojamie un skolotājas Daina Strode un Alisa Šadurska

Aktīvā pozīcija: Sākums Aktualitātes Jaunumi Meklējot Latviju sevī caur vēstures atbalsīm