Rēzeknes tehnikums

Kļūsti par profesionāli!

SAM 8.3.5.

Zināšanas ir kā nezināma zeme, uz kurieni mēs katrs vadām savu kuģi

zinasanas1

Darba tirgu var salīdzināt ar jūru- vienmēr mainīgs, ar savām straumēm un neparedzamību, noteikumiem un prasībām. Mēs - darba ņēmēji šajā jūrā, kā nelieli kuģi, kuri, pieskaņojoties dzīves laika apstākļiem, veidojam un mainām savus maršrutus, meklējam jaunus ceļus, apgūstot jaunas un nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai tiktu pie saviem sapņu krastiem. Un mums kā kuģu kapteiņiem, katru rītu pamostoties pastāv izvēle - vēlreiz izpētīt karti un atrast labāku ceļu vai peldēt pa straumi, apzinoties, ka tur, kur nesīs straume, nav droši. Tāpēc ļoti vērtīgi, ja savā ceļā mēs satiekam lielus kuģus, kuri apceļojuši vairākus krastus un var sniegt padomus, kā mums tikt pie vēlamā krasta.

Ir tāds sakāmvārds: “Ar gudriem Tu paliec gudrāks, ar bagātiem - bagātāks, ar nabagiem - nabagāks”- līdzīgs pievelk līdzīgu. Tāpēc ejot pie mērķa - sava sapņu krasta, vienmēr vērtīgi satikties ar cilvēkiem, kuri mūs iedvesmo ar savu darbu, var mūs iemācīt kaut ko jaunu, parāda, ka daudz kas iespējams, ja tikai ir vēlme, cik ir interesanti gūt jaunas zināšanas savā profesijā, nodarbojoties ar to, kas Tev patīk. Un šī pieredze - zelta vērts.

Loģistikas jomā jūras transports ir viens no populārākajiem un ekonomiskajiem kravu pārvadājumu veidiem visos starpkontinentālajos virzienos. Pateicoties mūsu sadarbības partneriem – SIA “MSC Shipping Company” Rēzeknes tehnikuma izglītojamie vairāk uzzināja par šo kravu pārvadājumu veidu un speciālistu praktisko pieredzi.

zinasanas   zinasanas

Pateicamies par brīnišķīgu iespēju noklausīties tiešsaistē interesantu, izglītojošu lekciju “Par importu/intermodaliem un nestandarta kravām” Rēzeknes tehnikuma izglītības programma “Komerczinības” kvalifikācija “Transporta pārvadājumu komercdarbinieks” 3.Kz un 4.Kz mācību grupu izglītojamajiem. Lekciju novadīja speciāliste Signe Pikelnere, kura dalījās savā pieredzē par karjeras veidošanas procesu, stāstīja par uzņēmuma konteineru pārvadājumu noteikumiem, importa procesu un ar to saistītiem riskiem, kravas izdošanas noteikumiem un izdošanas orderiem, veiktām pārbaudēm un aizkavētām piegādēm, pakalpojumu apmaksas un saņemšanas nosacījumiem, intermodaliem un nestandarta kravām.

Speciāliste atzīmēja, kā mūsu laikā iespējas palikušas vēl plašākas. Mācīties un strādāt var no jebkuras pasaules vietas, ja Tu vēlies veikt kaut kādu zināmu darbu, ko atļauj darīt dators un internets. Signe Pikelnere aicināja jauniešus ievērot galveno rīcības principu - MĀCĪTIES DAROT!

Liels paldies uzņēmumam SIA “MSC Shipping Company” par atsaucību un sadarbību! Paldies uzņēmuma speciālistei Annai Demidovai par atbalstu un palīdzību lekcijas organizēšanā! Īpašs paldies uzņēmuma speciālistei Signei Pikelnerei par tik detalizētu un zināšanām pilnu lekciju!

  projekts1

Aktīvā pozīcija: Sākums Tehnikums Projekti SAM 8.3.5. Zināšanas ir kā nezināma zeme, uz kurieni mēs katrs vadām savu kuģi