Rēzeknes tehnikums

Kļūsti par profesionāli!

SAM 8.3.5.

Iespēju plašums

iespejas3Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 2019. gada 22. maijā Rēzeknes tehnikuma izglītības programmas “Viesnīcu pakalpojumi” 2. kursa izglītojamie apmeklēja viesnīcas “Park Hotel Latgola” un “HomeLike Hotel” Daugavpilī, kā arī Daugavpils cietokšņa kultūras un informācijas centru.

 

 

Lai pavadītais laiks ceļā nebūtu nogurdinošs, izglītojamajiem, strādājot komandās, vajadzēja iejusties gidu lomā, stāstot par ekskursijas maršruta iekļautajām teritorijām, to vēsturiskiem faktiem, tūrisma objektiem un uzņēmumiem. Izglītojamie iepriekš sagatavojās un ekskursija kopā ar gidiem bija interesanta un izzinoša.

iespejas1  iespejas2

Viesnīcā “Park Hotel Latgola” izglītojamos laipni sagaidīja vadītāja Ruta Priede, kura pastāstīja par uzņēmuma darba vidi un iekšējo organizāciju, kvalitatīviem viesu uzņemšanas un apkalpošanas procesiem, klientu prasībām un problēmu risināšanas specifiku, atzīmējot, ka: “Pats galvenais, lai klients jūtas kā mājās”. Dalījās pieredzē par savu karjeras veidošanas procesu un pastāstīja par interesantām dzīves situācijām no ikdienas darba. Izglītojamie apskatīja recepcijas darba zonu, vairākus numurus, apartamentus, konferenču zāli, restorānu un atpūtas telpas. Jaunieši uzdeva daudz jautājumus, īpaši viņus interesēja vadītājas attieksme pret klientu sūdzībām. Viesnīcas vadītāja paskaidroja, ka “klientu sūdzības ir vairāk kā ieteikums, kam jāpievērš uzmanība, viņus nevar ignorēt, tāpēc mēs ieklausāmies un meklējām risinājumus.”

iespejas1  

Viesnīcā “HomeLike Hotel” vadītāja Karina Čipate parādīja izglītojamajiem numurus, uzdodot viņiem jautājumus par numuru veidiem un nepieciešamo aprīkojumu tajos. Sarunas laikā speciāliste pastāstīja par sevi, savu profesionālo izglītību viesmīlības nozarē, kura kļuva pamatu savas viesnīcas izveidē, izaicinājumiem un pārbaudījumiem, ar kuriem jāsastopas uzņēmējiem. Notika diskusija par nepieciešamām prasmēm, zināšanām un prasībām darba ņēmējiem, darbinieku un praktikantu atlases kritērijiem.

iespejas1  

Ekskursijas nobeigumā izglītojamie apmeklēja Daugavpils cietokšņa kultūras un informācijas centru pārvaldnieka Jāņa Ostrovka vadībā. Viņš sniedza informāciju par tūrisma iespējām un objektiem reģionā, kā arī organizētajām ekskursijām un pasākumiem tuvākajā laikā.

iespejas1  iespejas2

Nākamajā dienā izglītojamajiem bija dots uzdevums sagatavot savu piedāvājumu ar maršruta izstrādi pa Daugavpili dažādām tūristu vecuma un interešu grupām, iekļaujot tajā tūrisma objektus, ēdināšanas un nakšņošanas iespējas. Strādājot komandās, jaunieši prezentēja savus piedāvājumus. Darba procesā izglītojamie apzinājās cik daudzveidīgs ir aktīvās atpūtas, izziņas, kultūras un citu interešu piedāvājums tūristiem Daugavp ilī .

iespejas1  

Pateicamies viesnīcu “Park Hotel Latgola” un “HomeLike Hotel” vadītājām Rutai Priedei un Karinai Čipatei par viesmīlību, izglītojošām un iedvesmojošām ekskursijām un vērtīgiem padomiem topošajiem speciālistiem viesmīlības jomā.

Liels paldies Rēzeknes tehnikuma 2.D kursa izglītojamajiem un profesionālās izglītības skolotājiem- Evijai Agulei un Anitai Raudivei par aktīvu dalību pasākumā!

  projekts1

Aktīvā pozīcija: Sākums Tehnikums Projekti SAM 8.3.5. Iespēju plašums